ERP ile CRM Entegrasyonunun 3 Ana Avantajı

İş süreçlerini kolaylaştırmak ve verimliliği arttırmak istiyorsanız, Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) ile Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) yazılımlarınızın entegrasyonunu sağlamayı düşünebilirsiniz. Böylece şirketinizdeki veri silolarını ortadan kaldırabilir ve verimliliği arttırmak için işletme operasyonlarınızı optimize edebilirsiniz.

ERP ve CRM yazılımlarınızı birleştirmenin size sağlayacağı avantajlardan üçüne bir göz atalım.

ERP-CRM-600

  1. Müşteriye 360 derecelik bakış. Müşterilerinizi ne kadar iyi tanıyorsunuz? ERP ve CRM entegrasyonunun en önemli faydalarından biri, müşterilerinize bütünsel olarak bakabilmenizi sağlamaktır. Tüm bu sistemler, potansiyel müşteriden satış ve desteğe, finanstan muhasebeye kadar müşterilerinizin her türlü ihtiyacının, satın alma alışkanlıklarının, sipariş geçmişlerinin, tercihlerinin, hesap durumlarının tamamıyla görüntülenebilmesini sağlar. Bu bilgiler yalnızca müşteri tabanınızı daha iyi tanımanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda müşterilerinizle daha kalıcı ilişkiler kurmanıza ve ileride hangi noktalarda gelişme potansiyelinizin bulunduğunu görebilmenize de yardımcı olur. Ayrıca bu şekilde müşterilerinizin ihtiyaçlarını, müşterilerinizden bile daha önce öngörebilirsiniz.
  2. Kritik bilgilere daha üstün erişim. Tamamen entegre edilmiş bir CRM ve ERP çözümü, çalışanlarınızın önemli bilgilere gerçek zamanlı olarak erişebilmesini sağlar. Bu şekilde bir çözüm olmadığı zaman çalışanlarınız daha az verim sağlar; bunun bedelini ise müşterileriniz öder. Örneğin bir müşteriniz siparişinin durumu hakkında basit bir soru sormak için çağrı merkezinizi aradığında, çağrı merkezi müşteri temsilciniz bu bilgiye ulaşabilmek için farklı sistemlere girmek ya da diğer çalışanlara danışmak zorunda kalmamalıdır. Entegrasyonu tamamen sağlanmış bir ERP ve CRM çözümü, çalışanlarınızın ihtiyaç duydukları bilgiye tam olarak ihtiyaç duydukları anda erişebilmesine izin verir. Çalışanlarınız envanter seviyeleri, sevkiyat, müşteri finans raporları, sipariş geçmişi, iadeler, ödemeler, fiyatlandırma gibi bilgilere sadece tek bir tuşa basarak ulaşabilirler.
  3. İş süreçlerini kolaylaştırma. Geçmişte entegre çözümler olmadan birçok iş süreci manüel olarak yürütülür ve fazlasıyla vakit alırdı. Oysa ERP ve CRM yazılımlarınızı birleştirmenin başlıca avantajlarından bir diğeri, iş süreçlerini kolaylaştırarak ve iş akışlarını otomatikleştirerek üretkenliği arttırmaktır. Ayrıca entegre çözümler sayesinde veri girişiyle ilgili işlemlerin yinelenme oranı da azalacaktır.
Filed in: ERP Integration, Makaleler Tags: , , , , , , , , , ,

Şunlara Göz Atın

CRM platform savaşlarına sektörde neden ihtiyacımız var? CRM platform savaşlarına sektörde neden ihtiyacımız var?
CRM’in Başarısız Olmasının Başlıca Sebepleri CRM’in Başarısız Olmasının Başlıca Sebepleri
CRM Neden Bütün Satıcıların İhtiyaç Duyduğu Tek E-Ticaret Aracıdır? CRM Neden Bütün Satıcıların İhtiyaç Duyduğu Tek E-Ticaret Aracıdır?
Ekonomi yeni CRM fırsatlarını yönlendiriyor; işletmeler ise onları kullanmakta zorluk çekiyor Ekonomi yeni CRM fırsatlarını yönlendiriyor; işletmeler ise onları kullanmakta zorluk çekiyor
CRM Seçimi Dosyası – Zoho CRM

CRM Seçimi Dosyası – Zoho CRM

CRM HABER – CRM Seçimi yapacak olan firmalara yardımcı olmak amacı ile hazırladığımız CRM Seçimi Dosyamızın ilk durağı Zoho CRM oldu. Dünyadaki en popüler CRM çözümlerinden birisi olan Zoho CRM… Read more »

CRM Seçimi Dosyası – Microsoft Dynamics CRM

CRM Seçimi Dosyası – Microsoft Dynamics CRM

CRM HABER – CRM Seçimi yapacak olan firmalara yardımcı olmak üzere hazırladığımız CRM Seçimi Dosyamızın ikinci durağı Microsoft Türkiye oldu. Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan CRM çözümü Microsoft Dynamics CRM ile… Read more »

CRM Seçimi Dosyası – Salesforce CRM

CRM Seçimi Dosyası – Salesforce CRM

CRM HABER – CRM Seçimi yapacak olan firmalara yardımcı olmak üzere hazırladığımız CRM Seçimi Dosyamızın bu seferki durağı INSPARK Intelligent Business Solutions oldu. Dünya çapında lider CRM çözümü Salesforce.com ile ilgili… Read more »

© 9501 CRM HABER – CRM Haberleri Portalı. All rights reserved. XHTML / CSS Valid.

ERP | ERP Nedir | ERP Seçimi | CRM | CRM Nedir | CRM Seçimi | SAP Programı | SAP Nedir | SAP kursu

Advertorial: Login CRM ile şirketinizi ve müşterilerinizi bir adım öteye taşıyın.
Managed by ERP HABER